سخن روز /
مدیر تعاون روستایی استان:
مهاجرت از روستاهای سمنان با حمایت از صنایع کوچک خانگی متوقف می‌شود
1398/05/10

مدیر تعاون روستایی استان سمنان گفت: مهاجرت از روستاهای سمنان با حمایت از صنایع کوچک خانگی و کسب و کارهای خُرد در قالب ارایه تسهیلات متوقف می‌شود.

به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان سمنان؛ احسان عباسپور در گفت و گو با ایرنا افزود: راه‌اندازی صنایع‌ تبدیلی تکمیل‌کننده زنجیره تولید برای رونق اقتصادی در بخش روستایی است که با حمایت‌های همه جانبه دولت این مهم در استان به میزان قابل توجهی محقق شده است.

وی تصریح کرد: یکی از چالش‌های اساسی در بخش روستایی استان سمنان مهاجرت است که در سال‌های گذشته دولت با ارائه تسهیلات و رفع مشکلات زیرساختی برای توقف این معضل قدم‌های جدی برداشته است.

مدیرتعاون روستایی استان سمنان گفت: راه‌اندازی واحدهای کارگاهی برای رونق مشاغل خرد و خانگی یکی از محورهای تثبیت جمعیت در روستاها است که با برنامه‌ریزی اصولی می‌توان هر خانه را به کارخانه تبدیل کرد.

وی ادامه داد: 2 واحد تعاونی صنایع‌ کوچک خانگی با اعتبار یک میلیارد و 550 میلیون ریال سال گذشته در استان سمنان بهره‌برداری شد.

عباسپور اضافه کرد: تعاونی پخت شیرینی خانگی با ایجاد اشتغال برای هشت نفر و هزینه اعتبار 800 میلیون ریال در سال گذشته در شهرستان دامغان بهره‌برداری شد.

وی خاطر نشان کرد: همچنین یک واحد تعاونی صنایع‌کوچک خانگی در قالب تولید عصاره انواع گیاهان‌ دارویی با اعتبار 650 میلیون ریال و هزینه اعتبار برای 6 نفر در منطقه تویه دروار دامغان در سال گذشته افتتاح شد.

مدیر تعاون روستایی استان سمنان با بیان اینکه برای اجرای این 2 طرح بیش از 900 میلیون ریال تسهیلات در اختیار کارآفرینان قرار گرفت، گفت: توسعه جوامع‌ محلی و روستایی برای رونق کسب و کار در دستور کار قرار است.

108 تعاونی و اتحادیه در چهار گروه تولیدی، روستایی، زنان و کشاورزی در استان سمنان فعال است. در استان 6 واحد کوچک صنایع خانگی در بخش تعاونی روستایی وجود دارد.

تعداد مشاهده خبر5 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal