سخن روز /
آغاز فرآوری بذر گندم و جو در شبکه تعاونی روستایی استان سمنان
1398/06/14

با به پایان رسیدن خرید بذر گندم و جو از پیمانکاران شبکه تعاونی روستایی استان سمنان، فرآوری این بذور در سه اتحادیه تعاون روستایی شهرستانهای سمنان، شاهرود و گرمسار آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان سمنان؛ سهیل دانایی رئیس اداره خدمات فنی و کشاورزی تعاون روستایی استان سمنان با اعلام این خبر گفت: در سال جاری 5500 تن بذر گندم و جو در ارقام و طبقات مختلف خریداری شده است که از این میزان 4000 تن بذر گندم و 1500 تن بذر جو است.

دانایی با بیان اینکه بذر جو در سه رقم گوهران، یوسف، بهمن، به­رخ و مهر در طبقات پرورشی3، مادری و گواهی شده است، افزود: بذر گندم نیز در 13 رقم سیوند، سیروان، پارسی، بهاران، نارین، افق، رخشان، پیشگام، میهن، حیدری، اُروم، کریم و کوهدشت در طبقات پرورشی3، مادری و گواهی شده فرآوری و در اختیار کشاورزان استان قرار می گیرد.

رئیس اداره خدمات فنی و کشاورزی تعاون روستایی استان خاطرنشان کرد: خرید بذر گندم از شنبه آغاز می شود و کشاورزان استان برای خرید بذور گندم و جو مورد نیاز خود می توانند به شرکت های تعاونی روستایی سطح استان مراجعه کنند.

وی همچنین از توزیع بذر کلزا از سوی اتحادیه تعاونی تولید استان خبر داد و خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از 3 تن بذر کلزای هیبرید و اُپی، در چهار رقم روحان، گارو، نیما و نپتون در بین کشاورزان استان توزیع شده است.
تعداد مشاهده خبر2 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal