سخن روز /
مدیر تعاون روستایی استان سمنان:
پسته از اواخر شهریور در بورس عرضه می‌شود
1398/06/14

مدیر تعاون روستایی استان سمنان با بیان اینکه پسته دارای ارزش افزوده بالاست، گفت: از اواخر شهریور ماه جاری پسته استان از طریق بورس در بازار عرضه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان سمنان؛ احسان عباسپور روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: انبار مورد تایید بورس در شهرستان دامغان احداث شده و از بیستم شهریور امسال که پسته در حجم و وزن بالا برداشت می‌شود در بازار بورس عرضه خواهد شد.

وی ادامه داد: سال گذشته برای اولین بار در استان سمنان، پسته در انبار مورد تایید بورس در شهرستان دامغان جمع‌آوری و در بازار بورس عرضه شد؛ چون ارزش افزوده مستقیم به کشاورز برمی گردد.

وی افزود: سال گذشته به منظور تامین شرایط لازم برای ورود به بازار بورس، پسته دیرهنگام در بازار عرضه شد ولی تجربه خوب و رضایت بخشی بود.

عباسپور تصریح کرد: عرضه پسته در بازار بورس موجب حذف واسطه و دستیابی کشاورز به سود واقعی می‌شود.

وی یادآور شد: ایجاد سه انبار دیگر، مورد تایید بورس در شهرستان‌های گرمسار، سمنان و شاهرود در کنار انبار مورد تایید بورس در دامغان در دستور کار قرار دارد.

عباسپور خاطرنشان کرد: در انبارهای مورد تایید بورس هرگونه محصولاتی که حالت انباری دارند مانند زیره، برگه زردآلو، گردو و بادام برای عرضه در بازار بورس، جمع‌آوری و عرضه می‌شود.

مدیرتعاون روستایی استان سمنان گفت: عرضه محصولاتی مانند پسته در بازار بورس موجب حفظ منافع تولیدکننده و مصرف‌ کننده می‌شود.

گردش مالی تولید پسته با فروش و فرآوری این محصول کشاورزی در استان سمنان سالانه 30 هزار میلیارد ریال است.

تعداد مشاهده خبر2 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal