سخن روز /
برگزاری شورای تشکلهای استان در آغاز فصل زراعی
1398/07/15

چهارمین جلسه شورای تشکلهای استان با دستور کار بررسی مسائل و مشکلات کشاورزان در آغاز فصل زراعی جدید با حضور سید حسن میرعماد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و معاونین مدیران دستگاههای اجرایی مرتبط در محل مدیریت تعاون روستایی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان سمنان؛ در ابتدای جلسه احسان عباسپور مدیر تعاون روستایی استان گزارش کاملی از اقدامات انجام شده این شبکه در تامین نهاده ها به ویژه بذر گندم و جو و کلزا و کودهای شیمیایی به اطلاع نمایندگان تشکل ها رساند.

سپس دبیر صنف استان و شهرستانی و نیز نماینده سایر تشکلهای حاضر در جلسه به بیان مشکلات موجود پرداختند.

نحوه و مقدار تخصیص سوخت ماشین آلات کشاورزی و مراحل سخت اخذ حواله، سهمیه لاستیک تراکتور و پلاک کردن آنها و اخذ بیمه نامه اجباری، تأخیر در لایروبی کانال‌های آب از سوی شرکت آب منطقه ای و تأخیر کشت، افزایش قیمت خدمات مکانیزاسیون و سهم آن در قیمت تمام شده محصولات از موارد مطرح شده بود، که در هر زمینه راهکارهای رفع این معضلات و اقدامات پیگیری بعدی معین و در مورد آن تصمیم گیری شد.

در پایان مقرر گردید از طرف تشکل ها و به کمک تعاون روستایی استان طرح نقش آفرینی صنف در اجرای طرح مشارکتی تعادل بخشی منابع آب استان تدوین و ارائه گردد. این طرح به پیشنهاد صنف و تاکید استاندار محترم تنظیم و اجرایی خواهد شد.

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal